Subfields (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Required
fr: Requis

en: Fields
fr: Champs

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Default Value
fr: Valeur par défaut

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: CSS classes
fr: Classes CSS

en: Allowed values list
fr: Liste des valeurs autorisées

en: Select List
fr: Liste Déroulante

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
fr: Valeurs possibles que ce champ peut contenir. Saisir une valeur par ligne, dans le format clef|libellé.
