Subfields (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Type
hi: प्रकार

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Allowed values list
hi: अनुमत मान सूची

en: Select List
hi: सूची चुनें

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hi: संभव मान जो इस फिल्ड मे शामिल कर सकते हैं. लेबल|कुंजी के स्वरूप में, प्रति पंक्ति एक मान दर्ज करें.
