Subfields (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Title
id: Judul

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: Type
id: Jenis

en: Required
id: Wajib

en: Fields
id: Bidang isian

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Allowed values list
id: Daftar nilai yang diperbolehkan

en: Select List
id: Pilih daftar

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
id: Nilai yang mungkin ada di bidang ini dapat berisi. Masukkan satu nilai per baris, dalam format key|label.
