Subfields (7.x-1.1) - en to gl translation catalogue (13 entries)

en: Title
gl: Título

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Type
gl: Tipo

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Fields
gl: Campos

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: CSS classes
gl: Clases CSS

en: Allowed values list
gl: Lista de valores permitidos

en: Select List
gl: Lista de selección

en: The maximum length of the field in characters.
gl: A lonxitude máxima do campo en carácteres.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
gl: Os valores posibles que pode conter este campo. Escriba un valor pola líña, no formato chave|etiqueta.
