Subfields (7.x-1.1) - en to gu translation catalogue (8 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Required
gu: જરૂરી

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Textfield
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ
