Subfields (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Type
it: Tipo

en: Required
it: Obbligatorio

en: Fields
it: Campi

en: Textfield
it: Campo testo

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: CSS classes
it: classi CSS

en: Allowed values list
it: Elenco dei valori ammessi

en: Select List
it: Lista di selezione

en: The maximum length of the field in characters.
it: Numero massimo di caratteri del campo.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
it: I valori possibili che questo campo può contenere. Inserirne uno per riga, nel formato chiave|etichetta.
