Subfields (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Type
ja: タイプ

en: Required
ja: 必須

en: Fields
ja: フィールド

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Default Value
ja: デフォルト値

en: Maximum length
ja: 最大長

en: CSS classes
ja: CSSクラス

en: Allowed values list
ja: リストに利用可能な値

en: Select List
ja: 選択リスト

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ja: このフィールドに保存可能な値。一つの値を一行ごとに、キー|ラベルのフォーマットで入力してください。
