Subfields (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Type
pl: Typ

en: Required
pl: Wymagane

en: Fields
pl: Pola

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: CSS classes
pl: Klasy CSS

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Select List
pl: Lista wyboru

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
pl: Dozwolone wartości jakie to pole może zawierać. Należy wprowadzić kolejne wiersze z wartościami w formacie klucz|etykieta.
