Subfields (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Type
uk: Тип

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Fields
uk: Поля

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Default Value
uk: Типове значення

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: CSS classes
uk: CSS-класи

en: Allowed values list
uk: Список дозволених значень

en: Select List
uk: Список

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
uk: Можливі значення, що може містити це поле. По одному значенню на рядок у форматі ключ|мітка

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача

en: Subfields
uk: Підполя
