Subfields (7.x-1.1) - en to vi translation catalogue (12 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Type
vi: Kiểu

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Fields
vi: Các trường

en: Textfield
vi: Trường văn bản

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: CSS classes
vi: Lớp CSS

en: Allowed values list
vi: Danh sách các giá trị được phép

en: The maximum length of the field in characters.
vi: Số ký tự tối đa của trường.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
vi: Các giá trị có thể lĩnh vực này có thể chứa. Nhập một giá trị trên mỗi dòng, trong định dạng khóa | nhãn.
