Subfolders Domain (sub domains) (7.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Language
uk: Мова

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: edit
uk: редагувати

en: Update
uk: Оновити

en: Updated
uk: Оновлено

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Users
uk: Користувачі

en: Operation
uk: Дія

en: published
uk: опубліковано

en: not published
uk: не опубліковано

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
uk: Автоматично сформований %original_alias конфліктує з існуючим адресою. Синонім змінений на %alias.

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: Domains
uk: Домени

en: Domain Access
uk: Доступ до доменів

en: All domains
uk: Всі домени

en: Domain name
uk: Назва домену

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Domain id
uk: ID домену

en: Only lower-case characters are allowed.
uk: Дозволені лише літери у нижньому регістрі.

en: Choose a subdomain
uk: Оберіть піддомен

en: Undefined language (@langcode)
uk: Невизначена мова (@langcode)

en: Other Domain
uk: Інший домен

en: Choose a language
uk: Оберіть мову

en: Parent site
uk: Батьківський сайт

en: Users can inherit the roles of parent domain(s)?
uk: Користувачі можуть наслідувати ролі батькіських доменів?
