Subfolders Domain (sub domains) (7.x-2.1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: edit
fr: modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Update options
fr: Mettre à jour les options

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Operation
fr: Opération

en: published
fr: publié

en: not published
fr: non publié

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
fr: L'alias %original_alias généré automatiquement est en conflit avec un alias existant. L'alias a été changé en %alias.

en: Language neutral
fr: Indépendant de la langue

en: Domains
fr: Domaines

en: All domains
fr: Tous les domaines

en: Domain name
fr: Nom de domaine

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Domain id
fr: ID du domaine

en: Only lower-case characters are allowed.
fr: Seuls les caractères en lettres minuscules sont autorisés.

en: Undefined language (@langcode)
fr: Langue non définie (@langcode)
