Subs (7.x-1.0-beta2) - en to mr translation catalogue (22 entries)

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Link
mr: दुवा

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Length
mr: लांबी

en: User
mr: सदस्य

en: Active
mr: सक्रिय

en: Inline
mr: आतील

en: Filter
mr: गाळणी

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक
