Subs (7.x-1.0-beta3) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: edit
bn: সম্পাদন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Above
bn: উপরে
