Subs (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (55 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Link
fr: Lien

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Length
fr: Longueur

en: Subscription settings
fr: Paramètres d'abonnnement

en: Subscriptions
fr: Abonnements

en: User
fr: Utilisateur

en: Active
fr: Actif

en: Inline
fr: En ligne

en: Filter
fr: Filtrer

en: Start Date
fr: Date de début

en: Load
fr: Charger

en: End Date
fr: Date de fin

en: Filters
fr: Filtres

en: Full
fr: Complet

en: Pending
fr: En attente

en: Expired
fr: Expiré

en: Workflow
fr: Processus

en: <Hidden>
fr: -Caché-

en: Above
fr: Au-dessus

en: Subscription
fr: Abonnement

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Manage subscriptions
fr: Gérer les abonnements

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Create subscription
fr: Créer un abonnement

en: Subscription type
fr: Type d'abonnement

en: Delete link
fr: Lien de suppression

en: Subscription types
fr: Types d'abonnements

en: Edit link
fr: Lien de modification

en: Allowed roles
fr: Rôles autorisés

en: Render
fr: Rendu

en: The subscription type.
fr: Le type d'abonnement.

en: Delete subscription
fr: Supprimer l'abonnement

en: Create subscriptions
fr: Créer des abonnements

en: Administer subscriptions
fr: Administrer les abonnements

en: Label display
fr: Affichage de l'étiquette

en: Make a subscription pending
fr: Mettre un abonnement en attente

en: Make a subscription active
fr: Activer un abonnment

en: Expire a subscription
fr: Terminer un abonnement

en: Cancel a subscription
fr: Annuler un abonnement

en: Check a subscription's status
fr: Vérifier le statut d'un abonnement

en: The status we want to check for
fr: Le statut à vérifier

en: There are no subscriptions available.
fr: Il n'y a aucun abonnement disponible.

en: Subscription is cancelled.
fr: L'abonnement est annulé.
