Subs (7.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (34 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Link
oc: Ligam

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Length
oc: Longor

en: User
oc: Utilizaire

en: Active
oc: Actiu

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Filter
oc: Filtrar

en: Load
oc: Cargar

en: End Date
oc: Data de fin

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Filters
oc: Filtres

en: Full
oc: Complet

en: Pending
oc: En espèra

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Above
oc: En dessús

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Render
oc: Rendu
