Subs (7.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Link
uk: Посилання

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Length
uk: Довжина

en: Subscription settings
uk: Налаштування підписки.

en: Subscriptions
uk: Підписки

en: User
uk: Користувач

en: Active
uk: Активно

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Filter
uk: Фільтр

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Load
uk: Завантажити

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Filters
uk: Фільтри

en: Full
uk: Повністю

en: Pending
uk: Очікування

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Workflow
uk: Документообіг

en: <Hidden>
uk: <Сховати>

en: Above
uk: Зверху

en: Subscription
uk: Підписка

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Manage subscriptions
uk: Керувати підписками

en: Invalid user.
uk: Недійсний користувач.

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Create subscription
uk: Створити підписку

en: Subscription type
uk: Тип підписки

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Allowed roles
uk: Дозволені ролі

en: Render
uk: Відобразити

en: Delete subscription
uk: Знищити підписку

en: Label display
uk: Відображення мітки

en: Items Per Page
uk: Елементів на сторінку

en: Subs
uk: Підстановки
