Subs (7.x-1.0-beta5) - en to cy translation catalogue (25 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Link
cy: Dolen

en: edit
cy: golygu

en: View
cy: Gweld

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Active
cy: Gweithredol

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: <Hidden>
cy: <Wedi cuddio>

en: Above
cy: Uwchben

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: Delete link
cy: Dileu dolen

en: Edit link
cy: Golygu dolen
