Subs (7.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Link
id: Tautan

en: View
id: Lihat

en: Length
id: Panjang

en: User
id: Pengguna

en: Active
id: Aktif

en: Inline
id: Sebaris

en: Filter
id: Saring

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Load
id: Memuat

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Filters
id: Filter

en: Full
id: Penuh

en: Pending
id: Tertunda

en: Workflow
id: Alur kerja

en: <Hidden>
id: <Tersembunyi>

en: Above
id: Di atas

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Render
id: Sajikan
