Subs (7.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Length
pt: Comprimento

en: Subscription settings
pt: Opções das incrições

en: Subscriptions
pt: Inscrições

en: User
pt: Usuário

en: Active
pt: Ativo

en: Inline
pt: Mesma linha

en: Filter
pt: Filtrar

en: Start Date
pt: Data inicial

en: Load
pt: Carregar

en: End Date
pt: Data Final

en: Start date
pt: Data inicial

en: End date
pt: Data final

en: Filters
pt: Filtros

en: Full
pt: Completo

en: Pending
pt: Pendente

en: Expired
pt: Expirado

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: <Hidden>
pt: «Oculto»

en: Above
pt: Acima

en: Subscription
pt: Inscrição

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: Execute
pt: Executar

en: Manage subscriptions
pt: Gerenciar assinaturas

en: Invalid user.
pt: Usuário inválido.

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Create subscription
pt: Criar inscrição

en: Subscription type
pt: Tipo de inscrição

en: Delete link
pt: Apagar link

en: - Choose an operation -
pt: - Escolha uma operação -

en: Edit link
pt: Link "editar"

en: Render
pt: Renderizar

en: Node Option Premium
pt: Opção Node Premium

en: Label display
pt: visualização de rótulos
