Subs (7.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Link
pt: Ligação

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Length
pt: Extensão

en: Subscription settings
pt: Definições de subscrição

en: Subscriptions
pt: Subscrições

en: User
pt: Utilizador

en: Active
pt: Ativo

en: Inline
pt: Em linha

en: Filter
pt: Filtro

en: Start Date
pt: Data de Início

en: Load
pt: Carregar

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Filters
pt: Filtros

en: Full
pt: Completo

en: Pending
pt: Pendente

en: Expired
pt: Expirado

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: <Hidden>
pt: -Oculto-

en: Above
pt: Acima

en: Subscription
pt: Subscrição

en: Execute
pt: Executar

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Create subscription
pt: Criar assinatura

en: Delete link
pt: Eliminar ligação

en: Edit link
pt: Editar ligação

en: Render
pt: Gerar

en: Renew
pt: Renovar

en: Profile2
pt: Profile 2

en: You haven't created any !types yet!
pt: Você não criou ainda nenhuns !types.
