Subscriptions (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Subscribe
it: Registrati

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Categories
it: Categorie

en: Overview
it: Panoramica

en: Links
it: Collegamenti

en: Daily
it: Giornalmente

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Number
it: Numero

en: none
it: nessuno

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: Visible
it: Visibile

en: mail
it: e-mail

en: Taxonomy settings
it: Impostazioni tassonomia

en: Subscriptions
it: Iscrizioni

en: content types
it: tipi di contenuto

en: content type
it: tipo di contenuto

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Load
it: Carica

en: here
it: qui

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Hidden
it: Nascosto

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: (disabled)
it: (disabilitato)

en: Interval
it: Intervallo

en: New comments
it: Nuovi commenti

en: Add subscription
it: Aggiungi iscrizione

en: The title of the comment.
it: Il titolo del commento.

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
it: Impossibile inviare l'e-mail. Contatta l'amministratore del sito se il problema persiste.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
it: Errore durante l'invio di posta (da %from a %to).

en: The name of the site.
it: Il nome del sito.
