Subscriptions (7.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Body
id: Isi

en: edit user
id: ubah pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Comments
id: Komentar

en: Overview
id: Sekilas

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Daily
id: Harian

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Number
id: Angka

en: none
id: tidak ada

en: Category
id: Kategori

en: Save
id: Simpan

en: remove
id: buang

en: Visible
id: Terlihat

en: Taxonomy settings
id: Pengaturan taksonomi

en: content type
id: jenis konten

en: Files
id: Berkas

en: Done
id: Selesai

en: Comment
id: Komentar

en: E-mail address
id: Alamat email

en: N/A
id: T/T

en: Load
id: Memuat

en: here
id: di sini

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Missing
id: Hilang

en: New comments
id: Komentar baru

en: Is published
id: Apakah diterbitkan

en: Bulk operation
id: Operasi massal
