Subscriptions (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (53 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: edit user
pt: editar usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Comments
pt: Comentários

en: Overview
pt: Visão geral

en: Hourly
pt: Por hora

en: Daily
pt: Diariamente

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Number
pt: Número

en: none
pt: nenhum

en: Category
pt: Categoria

en: Save
pt: Salvar

en: remove
pt: remover

en: Visible
pt: Visível

en: add
pt: adicionar

en: Taxonomy settings
pt: Configurações de taxonomia

en: Notify poster of own posts
pt: Notificar o usuário de seus própios envios

en: Subscriptions
pt: Inscrições

en: Your subscription was activated.
pt: Sua inscrição foi ativada.

en: content type
pt: tipo de conteúdo

en: Files
pt: Arquivos

en: Done
pt: Concluído

en: Comment
pt: Comentário

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: N/A
pt: N/D

en: Load
pt: Carregar

en: Terms
pt: Termos

en: here
pt: aqui

en: Forum
pt: Fórum

en: Note
pt: Nota

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Hidden
pt: Oculto

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram salvas.

en: Missing
pt: Faltando

en: Interval
pt: Intervalo

en: Content settings
pt: Configurações de conteúdo

en: Formatted
pt: Formatado

en: New comments
pt: Comentários novos

en: Subscription
pt: Inscrição

en: Send interval
pt: Intervalo de envio

en: Role(s)
pt: Papéis

en: Queue
pt: Fila

en: Site settings
pt: Configurações do site

en: Add subscription
pt: Adicionar assinaturas

en: Subscribe to content
pt: Assinar o conteúdo

en: Auto-subscribe
pt: Inscrição automática

en: Is published
pt: Está publicado

en: Provides a separate blogs subscriptions page.
pt: Fornece uma página de inscrição de blogs separada.

en: Is new
pt: É novo

en: Unsubscribe URL
pt: URL para se descadastrar.

en: Bulk operation
pt: Operação em massa
