Substitute Password (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Reset
it: Ripristina

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: never
it: mai

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: blocked
it: bloccato

en: active
it: attivo

en: Show only users where
it: Mostra solo gli utenti dove

en: Refine
it: Definisci meglio

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Member for
it: Iscritto da

en: @time ago
it: @time fa

en: Username:
it: Nome utente:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
it: Per cambiare la password attuale dell'utente, inserisci la nuova password in entrambi i campi.

en: No people available.
it: Nessuna persona disponibile.

en: and where %property is %value
it: e dove %property è %value

en: and where
it: e dove

en: %property is %value
it: %property è %value
