Substitute Password (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: never
bn: কখনোই নয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: active
bn: সক্রিয়

en: Member for
bn: যতদিন ধরে সদস্য

en: @time ago
bn: @time সময় আগে

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
bn: বর্তমান পাসওয়ার্ড পরিবর্তন করতে, নতুন পাসওয়ার্ডটি দুটো ঘরেই লিখুন।
