Substitute Password (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (22 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Operations
ca: Operacions

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Save
ca: Desa

en: Update
ca: Actualitza

en: never
ca: mai

en: Roles
ca: Rols

en: Filter
ca: Filtra

en: Last access
ca: Darrer accés

en: blocked
ca: bloquejat

en: active
ca: actiu

en: Show only users where
ca: Mostra només usuaris on

en: Refine
ca: Refina

en: Undo
ca: Desfés

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: @time ago
ca: fa @time

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ca: Per a canviar la contrasenya actual de l'usuari, introduïu la nova contrasenya en els dos camps.

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: and where %property is %value
ca: i on %property és %value

en: and where
ca: i on

en: %property is %value
ca: %property és %value
