Substitute Password (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Reset
cy: Ailosod

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: never
cy: byth

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Last access
cy: Mynediad diwethaf

en: blocked
cy: wedi ei flocio

en: active
cy: weithredol

en: Show only users where
cy: Dangos defnyddwyr dim ond yn

en: Refine
cy: Coethi

en: Undo
cy: Dadwneud

en: Member for
cy: Aelod o

en: @time ago
cy: @time yn ôl

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
cy: I newid y cyfrinair defnyddiwr cyfredol, rhowch gyfrinair newydd yn y ddau faes.
