Substitute Password (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: never
fr: jamais

en: Roles
fr: Rôles

en: Filter
fr: Filtrer

en: Last access
fr: Dernier accès

en: blocked
fr: bloqué

en: active
fr: actif(s)

en: Show only users where
fr: Afficher uniquement les utilisateurs où

en: Refine
fr: Affiner

en: Undo
fr: Annuler

en: Member for
fr: Membre depuis

en: @time ago
fr: il y a @time

en: Username:
fr: Nom d'utilisateur :

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
fr: Pour modifier le mot de passe actuel, saisissez le nouveau mot de passe dans les deux champs de texte.

en: No people available.
fr: Personne n'est disponible.

en: and where %property is %value
fr: et où %property est %value

en: and where
fr: et où

en: %property is %value
fr: %property a pour valeur %value
