Substitute Password (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: never
hi: कभी नहीं

en: Roles
hi: भूमिका

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: blocked
hi: बंद

en: active
hi: उपलब्ध

en: Show only users where
hi: केवल उन उपयोगकर्ताओं को दिखाएं जहां

en: Refine
hi: बेहतर बनाना

en: Undo
hi: पूर्ववत करें

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hi: अपना कूटशब्द बदलने के लिये पुराना कूटशब्द और नया कूटशब्द दो बार लिखें

en: and where %property is %value
hi: कहाँ %property है %value

en: and where
hi: और कहाँ

en: %property is %value
hi: %property है %value
