Substitute Password (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: never
hu: soha

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Filter
hu: Szűrő

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: blocked
hu: zárolt

en: active
hu: aktív

en: Show only users where
hu: Felhasználók szűrése

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: @time ago
hu: @time

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hu: A jelszó megváltoztatásához az új jelszót mindkét mezőbe be kell írni.

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: and where %property is %value
hu: és ahol %property értéke %value

en: and where
hu: és hol

en: %property is %value
hu: %property értéke %value
