Substitute Password (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Reset
ja: リセット

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: never
ja: なし

en: Roles
ja: 役割

en: Filter
ja: フィルター

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: blocked
ja: ブロック

en: active
ja: アクティブ

en: Show only users where
ja: 表示するユーザーの絞り込み

en: Refine
ja: 絞り込む

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Member for
ja: ユーザー登録から

en: @time ago
ja: @time 前

en: Username:
ja: ユーザー名:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ja: 現在のパスワードを変更したい場合は、両方のフィールドに新しいパスワードを入力してください。

en: No people available.
ja: 利用可能なユーザーがいません。

en: and where %property is %value
ja: また、%property は %value である

en: and where
ja: また

en: %property is %value
ja: %property が %value である
