Substitute Password (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (15 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Username:
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
kn: ನಿಮ್ಮ ಪಾಸ್ ವರ್ಡನ್ನು ಬದಲಿಸಲು ಹೊಸ ಪಾಸ್ ವರ್ಡನ್ನು  ಎರಡೂ ಚೌಕಗಳಲ್ಲಿ ತುಂಬಿ.
