Substitute Password (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Reset
pt: Redefinir

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: never
pt: nunca

en: Roles
pt: Papéis

en: Filter
pt: Filtrar

en: Last access
pt: Último acesso

en: blocked
pt: bloqueado

en: active
pt: ativo

en: Show only users where
pt: Mostrar apenas usuários que

en: Refine
pt: Refinar

en: Undo
pt: Desfazer

en: Member for
pt: Membro há

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Username:
pt: Usuário:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
pt: Para mudar a senha do usuário, digite a nova senha nos dois campos.

en: No people available.
pt: Ninguém disponível.

en: and where %property is %value
pt: e onde %property é %value

en: and where
pt: e onde

en: %property is %value
pt: %property é %value
