Substitute Password (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: never
pt: nunca

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Filter
pt: Filtro

en: Last access
pt: Último acesso

en: blocked
pt: bloqueado

en: active
pt: ativo

en: Undo
pt: Desfazer

en: Member for
pt: Membro desde

en: @time ago
pt: há @time atrás

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
pt: Para alterar a senha do utilizador atual, introduza nova senha em ambos os campos.

en: No people available.
pt: Nenhuma pessoa disponível.
