Substitute Password (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Roles
tr: Roller

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Last access
tr: Son erişim

en: blocked
tr: engellenmiş

en: active
tr: etkin

en: Show only users where
tr: Yalnızca şu kullanıcıları göster

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: @time ago
tr: @time önce

en: Username:
tr: Kullanıcı Adı:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
tr: Mevcut parolayı değiştirmek için, her iki alana da yeni parolayı girin.

en: No people available.
tr: Hiç kimse mevcut değil.

en: and where %property is %value
tr: ve ayrıca %property = %value

en: and where
tr: ve ayrıca

en: %property is %value
tr: %property değeri: %value
