Substitute Password (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Reset
uk: Скинути

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: never
uk: ніколи

en: Roles
uk: Ролі

en: Filter
uk: Фільтр

en: Last access
uk: Останній доступ

en: blocked
uk: заблоковано

en: active
uk: активне

en: Show only users where
uk: Відобразити лише тих користувачів, у яких

en: Refine
uk: Відібрати

en: Undo
uk: Скасувати

en: Member for
uk: Зареєстрований вже

en: @time ago
uk: @time тому

en: Username:
uk: Ім'я користувача:

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
uk: Щоб змінити поточний пароль користувача, введіть новий пароль в обидва поля.

en: No people available.
uk: Люди відсутні.

en: and where %property is %value
uk: а також %property - %value

en: and where
uk: а також

en: %property is %value
uk: %property є %value
