Subuser (7.x-2.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: more
pt: mais

en: Reset
pt: Redefinir

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Roles
pt: Papéis

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Add user
pt: Adicionar usuário

en: Empty
pt: Vazio

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Allows a user to view subusers.
pt: Permitir um usuário ver sub-usuários.

en: Allows a user to edit subusers.
pt: Permitir um usuário editar sub-usuários.

en: Allows a user to delete subusers.
pt: Permitir um usuário apagar sub-usuários.
