Sunrise (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Comments
pt: Comentários

en: Default
pt: Padrão

en: Basic Settings
pt: Configurações Básicas

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Navigation
pt: Navegação

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar Second
pt: Barra Lateral Direita

en: Footer First
pt: Primeiro Rodapé

en: Footer Second
pt: Segundo Rodapé

en: Footer Third
pt: Terceiro rodapé
