Sunrise (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Comments
id: Komentar

en: Default
id: Bawaan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Navigation
id: Navigasi

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main menu
id: Menu utama
