Superfish (7.x-1.9) - en to cs translation catalogue (39 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: disabled
cs: vypnuto

en: Disable
cs: Vypnout

en: More
cs: Více

en: None
cs: Žádné

en: Number of blocks
cs: Počet bloků

en: Default
cs: Výchozí

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Example
cs: Příklad

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Minimum width
cs: Minimální šířka

en: The settings have not been saved because of the errors.
cs: Nastavení nebylo uloženo kvůli chybám.

en: Style
cs: Styl

en: Animation speed
cs: Rychlost animace

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Examples
cs: Příklady

en: Block description
cs: Popis bloku

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
cs: Krátký popis bloku. Použije se na <a href="@overview">stránce s přehledem bloků</a>.

en: administer menu
cs: administrace menu

en: empty
cs: prázdné

en: Menu parent
cs: Nadřazené menu

en: pixels
cs: pixelů

en: Maximum width
cs: Maximální šířka

en: Files not found
cs: Soubory nenalezeny

en: page not found
cs: stránka nenalezena

en: Menu depth
cs: Hloubka menu

en: Superfish settings
cs: Nastavení Superfish

en: The menu you want to be displayed using Superfish.
cs: Menu, které se má zobrazit pomocí Superfish.

en: The number of Superfish menu blocks.
cs: Počet Superfish bloků menu.

en: The number of child levels starting with the parent selected above. <strong>-1</strong> means all of them, <strong>0</strong> means none of them.
cs: Počet úrovní potomků, začínající rodičem vybraným výše. <strong>-1</strong> znamená všechny, <strong>0</strong> znamená žádné.

en: Advanced CSS settings
cs: Pokročilá nastavení CSS

en: jQuery Superfish plugin for your Drupal menus.
cs: jQuery Superfish plugin pro vaše Drupal menu.

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: Path to Superfish library
cs: Cesta ke knihovně Superfish

en: Advanced HTML settings
cs: Pokročilá nastavení HTML

en: The speed of the animation either in <strong>milliseconds</strong> or pre-defined values (<strong>slow, normal, fast</strong>).
cs: Rychlost animace buď v <strong>milisekundách</strong> nebo předdefinovaných hodnotách (<strong>slow, normal, fast</strong>).
