Superfish (7.x-1.9) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: enabled
tr: etkin

en: disabled
tr: etkin değil

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: More
tr: Devamı

en: None
tr: Hiçbiri

en: Default
tr: Varsayılan

en: Menu
tr: Menü

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Example
tr: Örnek

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Minimum width
tr: En az genişlik

en: The settings have not been saved because of the errors.
tr: Hatalardan dolayı ayarlar kaydedilemedi.

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Installed
tr: Kurulu

en: Examples
tr: Örnekler

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
tr: Bloğunuzun kısa bir açıklaması.<a href="@overview">blok genel durumu sayfası</a>nda kullanılacak.

en: administer menu
tr: menü yönetimi

en: empty
tr: boş

en: pixels
tr: piksel

en: Maximum width
tr: En fazla genişlik

en: page not found
tr: sayfa bulunamadı

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: Configure Superfish Menus
tr: Superfish Menüleri yapılandır

en: Path to Superfish library
tr: Superfish library yolu
