Superfish (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: enabled
it: attivato

en: Type
it: Tipo

en: disabled
it: disattivato

en: Disable
it: Disattiva

en: More
it: Altro

en: None
it: Nessuno

en: Number of blocks
it: Numero di blocchi

en: Default
it: Predefinito

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Advanced
it: Avanzate

en: Example
it: Esempio

en: Not installed
it: Non installato

en: Minimum width
it: Larghezza minima

en: Unit
it: Unità

en: The settings have not been saved because of the errors.
it: Le impostazioni non sono state salvate a causa di alcuni errori rilevati.

en: Style
it: Stile

en: Installed
it: Installato

en: Examples
it: Esempi

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: Expand
it: Espandi

en: empty
it: vuoto

en: Important
it: Importante

en: Not supported
it: Non supportato

en: Maximum width
it: Larghezza massima

en: Secondary links
it: Link secondari

en: page not found
it: pagina non trovata

en: Main Menu
it: Navigazione Principale

en: <p>Block-specific Superfish settings could be found at !link</p>
it: <p>Le impostazioni specifiche per il blocco Superfish possono essere trovate alla pagina !link</p>

en: Configure Superfish Menus
it: Configura i menù Superfish

en: Collapse
it: Raggruppa

en: The number of Superfish menu blocks.
it: Il numero di blocchi menù Superfish.
