Superfish (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: enabled
ja: 有効

en: Type
ja: タイプ

en: disabled
ja: 無効

en: Disable
ja: 無効

en: More
ja: 続き

en: None
ja: なし

en: Number of blocks
ja: ブロック数

en: Default
ja: デフォルト

en: Menu
ja: メニュー

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Advanced
ja: 高度

en: Example
ja: 例

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Minimum width
ja: 最小幅

en: Unit
ja: 単位

en: The settings have not been saved because of the errors.
ja: エラーが発生したため、設定が保存されませんでした。

en: Style
ja: スタイル

en: Animation speed
ja: アニメーション速度

en: Installed
ja: インストール済み

en: Examples
ja: 例

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: Expand
ja: 展開

en: empty
ja: 空

en: Maximum width
ja: 最大幅

en: Secondary links
ja: セカンダリーリンク

en: page not found
ja: ページが見つかりません

en: Mouse delay
ja: マウスのディレイ

en: Collapse
ja: 折りたたむ

en: Breakpoint
ja: ブレークポイント
