Superfish (7.x-2.0) - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: enabled
pl: włączone

en: Type
pl: Typ

en: disabled
pl: wyłączone

en: Disable
pl: Wyłącz

en: More
pl: Więcej

en: None
pl: Brak

en: Number of blocks
pl: Liczba bloków

en: Default
pl: Domyślny

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Please enter a number.
pl: Wpisz liczbę.

en: Example
pl: Przykład

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Minimum width
pl: Minimalna szerokość

en: Unit
pl: Jednostka

en: The settings have not been saved because of the errors.
pl: Ustawienia nie zostały zapisane z powodu wystąpienia błędów.

en: Style
pl: Styl

en: Animation speed
pl: Prędkość animacji

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Diagonal
pl: Przekątna

en: Examples
pl: Przykłady

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Expand
pl: Rozwiń

en: empty
pl: pusty

en: Important
pl: Ważne

en: Path levels
pl: Poziomy ścieżki

en: Recommended
pl: Polecam

en: Maximum width
pl: Maksymalna szerokość

en: Secondary links
pl: Menu dodatkowe

en: Levels
pl: Poziomy

en: page not found
pl: nie znaleziono strony

en: Mouse delay
pl: Opóźnienie myszki

en: Configure Superfish Menus
pl: Konfiguruj menu Superfish

en: Collapse
pl: Zwiń

en: The number of Superfish menu blocks.
pl: Liczba bloków Superfish menu.

en: Custom classes
pl: Klasy własne

en: Administer Superfish
pl: Administrowanie Superfish
