Supersized (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Yes
sv: Ja

en: None
sv: Ingen

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: New window
sv: Nytt fönster

en: here
sv: här

en: Other
sv: Övriga

en: Random
sv: Slumpvis

en: Minimum height
sv: Minsta höjd

en: Minimum width
sv: Minsta bredd

en: Transition
sv: Övergång

en: Fade
sv: Tona

en: Slide
sv: Glida

en: Choose to save the image as a different filetype.
sv: Välj för att spara bilden som en annan filtyp.

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Transition speed
sv: Övergångshastighet

en: Enable <em>Description</em> field
sv: Aktivera <em>Beskrivningsfält</em>

en: Scale and crop
sv: Skala och beskär

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
sv: Skala och beskär kommer att bibehålla proportionerna i den ursprungliga bilden, därefter beskära det större måttet. Detta är mest användbart för att skapa perfekta kvadratiska miniatyrbilder utan att tänja ut bilden.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Rounded Corners
sv: Rundade hörn

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)
