Supersized (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Content
fr: Contenu

en: Yes
fr: Oui

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: New window
fr: Nouvelle fenêtre

en: here
fr: ici

en: Other
fr: Autre

en: Loop
fr: Boucle

en: Random
fr: Au hasard

en: Minimum height
fr: Hauteur minimum

en: Minimum width
fr: Largeur minimum

en: Fade
fr: Fondu

en: Slide
fr: Glisser

en: Pause on hover
fr: Pause au survol

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Auto play
fr: Lecture automatique

en: Transition speed
fr: Vitesse de transition

en: Progress bar
fr: Barre de progression

en: Enable <em>Description</em> field
fr: Activer le champ <em>Description</em>

en: Scale and crop
fr: Mise à l'échelle et recadrage

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
fr: La mise à l'échelle et le recadrage maintiendront les proportions originales de l'image puis recadreront la dimension la plus large. C'est très utile pour créer des vignettes carrées sans étirer les images.

en: Image style
fr: Style d'image

en: Rounded Corners
fr: Coins arrondis

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)
