Supersized (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Yes
da: Ja

en: None
da: Ingen

en: Image
da: Billede

en: New window
da: Nyt vindue

en: here
da: her

en: Other
da: Anden

en: Random
da: Tilfældig

en: Minimum height
da: Minimumhøjde

en: Minimum width
da: Minimumbredde

en: Transition
da: Overgang

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Progress bar
da: Fremskridts barre

en: Enable <em>Description</em> field
da: Aktivér feltet <em>Beskrivelse</em>

en: Scale and crop
da: Skalér og beskær

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
da: Skalering og beskæring bevarer billedets højde-bredde-forhold og beskærer derefter den største dimension. Det er nyttigt til at generere kvadratiske thumbnails uden at forvrænge billedet.

en: Image style
da: Billedformat

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)
