Supersized (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Content
pl: Zawartość

en: Yes
pl: Tak

en: None
pl: Brak

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: New window
pl: W nowym oknie

en: here
pl: tutaj

en: Other
pl: Inne

en: Loop
pl: Pętla

en: Random
pl: Losowo

en: Minimum height
pl: Minimalna wysokość

en: Minimum width
pl: Minimalna szerokość

en: Transition
pl: Przejście

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Pause on hover
pl: Pouza po najechaniu myszką

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Control bar
pl: Pasek kontrolek

en: Transition speed
pl: Szybkość przejścia

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Enable <em>Description</em> field
pl: Włączone pole <em>Opis</em>

en: Scale and crop
pl: Skalowanie i przycinanie

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
pl: Efekt skalowanie i przycinanie zachowa proporcje oryginalnego obrazu podczas skalowania a następnie przytnie obrazek na dłuższym brzegu. Efekt jest przydatny do tworzenia kwadratowych miniatur bez rozciągania obrazu.

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)
