Supersized (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Yes
tr: Evet

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: New window
tr: Yeni pencere

en: here
tr: buraya

en: Other
tr: Diğer

en: Loop
tr: Döngü

en: Random
tr: Rastgele

en: Minimum height
tr: En az yükseklik

en: Minimum width
tr: En az genişlik

en: Transition
tr: Geçiş

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Transition speed
tr: Geçiş hızı

en: Enable <em>Description</em> field
tr: <em>Açıklama</em> alanını etkinleştir

en: Scale and crop
tr: Ölçekle ve kırp

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
tr: Ölçekle ve kırp, resmin en-boy oranını korur, sonra da büyük olan kısmı kırpar. Bu işlem resmin oranını bozmadan tam kare önizlemeler oluşturmak için çok kullanışlıdır.

en: Image style
tr: Resim stili

en: Rounded Corners
tr: Yuvarlatılmış Köşeler

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)
